Notice: Trying to get property of non-object in /plugins/system/modulesanywhere.php on line 149

Jaką Salsę wybrać dla siebie? Od czego zaczynają najlepsi?


 

Michał Andryszczak Urban Dance Zone UDZ

 

Już niedługo startuje wyjątkowy kurs - Tygodniowy SOS Salsowy, który pozwoli Wam poznać najważniejsze odmiany Salsy. O tym czym się różnią i dlaczego warto jest je poznać, rozmawiamy z prowadzącym zajęcia Michałem Andryszczakiem - jednym z nielicznych tancerzy, tańczącym wszystkie rodzaje Salsy w Łodzi.


UDZ: Michał, skąd wziął się  pomysł na takie zajęcia?


Michał: Tańczę już wiele lat i wiem, jak trudno jest na początku. Wszystko wydaje się nam za trudne. Kiedy ja zaczynałem swoją przygodę z tańcem, nie miałem takiego wyboru, jaki jest dzisiaj. Dlatego teraz chciałbym jak najbardziej pomóc wszystkim, którzy poszukują swojej tanecznej drogi. Mam nadzieję, że mi się to uda.

UDZ: Do kogo są one skierowane?


Michał: Kurs kierujemy do wszystkich osób, które zawsze chciały tańczyć, ale odkładały to na później.  Zapraszamy także tych, którzy mieli już styczność z Salsą. Te zajęcia będą dla nich doskonałym materiałem porównawczym. No i, do wszystkich, którzy kochają latynoskie rytmy!!

UDZ: Czy jeśli ktoś nigdy nie miał do czynienia z tańcem, da sobie radę?


Michał: Naturalnie. Tempo zajęć dostosujemy do szybkości przyswajania programu przez kursantów.

UDZ: Czego przez ten tydzień nauczą się kursanci?


Michał: Kurs obejmować będzie naukę trzech, różnych technik salsowych: Salsy Los Angeles, Salsy New York (tzw. mambo) oraz Salsy Kubańskiej (która jest wstępem do nauki kolejnej odmiany Salsy - Ruedy De Casino)
Przekrojowo, w każdej z tych trzech technik nauczymy się: podstawowych kroków solo, poznamy rytmiczne umiejscowienie kroku w muzyce, dopasujemy odpowiedni ruch ciała.
Na zajęciach będzie można nauczyć się też krótkich sekwencji/układów, którymi będziemy mogli popisać się na parkiecie. Sekwencje takie określa się angielskim shines lub shine steps. Każdy ze styli ma charakterystyczne dla siebie shiny, ale można je dowolnie ze sobą mieszać.


UDZ: Czy na zajęcia musimy przyjść z partnerem?


Michał: Atutem tego kursu jest to, że jest solowy. Dzięki temu każdy może skupić się na podstawowych umiejętnościach tanecznych. Przez 5 dni będziemy tańczyć solo. Natomiast zajęcia te, w ogóle, są przygotowaniem zarówno do tańca solo, jak i w parze.

UDZ: Czyli każdy będzie mógł sprawdzić, która technika jest najbliższa jego sercu?


Michał: Tak. Często chcielibyśmy coś tańczyć, ale nie wiemy od czego zacząć. Trudno jest odnaleźć się w gąszczu technik. Tutaj kursanci poznają różnicę pomiędzy powyższymi odmianami salsy i będą  mogli odpowiedzieć sobie na pytanie: Który styl najbardziej przypadł mi do gustu?

UDZ: Co, jeżeli komuś spodobają się zajęcia? Przecież trwają tylko tydzień? Co później?


Michał: Później najlepiej doskonalić swoje umiejętności na regularnych kursach w naszej szkole. Zapraszamy też na practisy, które odbywają się w niedziele oraz na bardzo popularne, czwartkowe imprezy do Mojito, pod patronatem UDZ, gdzie instruktorzy z naszej szkoły bawią się razem z kursantami. To świetna okazja do poćwiczenia tego, co było na zajęciach. I kolejny, bardzo przyjemny krok, do doskonalenia się w tańcu. Serdecznie zapraszam!

 

Dziękujemy Michałowi za przybliżenie tematyki salsowej. Jednocześnie zachęcamy do zapisywania się na ten kurs. Start zaplanowany jest już 31 sierpnia w poniedziałek (zajęcia przez 5 kolejnych dni) o godzinie 18:00. Zajęcia trwają 60 minut.

Szczegóły zajęć: Tygodniowy Sos Salsowy