Kubańskie warsztaty z YANELIS - 25 sierpnia


yanelis urban dance

Warsztaty z Kubanką YANELIS już 25 sierpnia 2012r.

Wiecie co wzbudziło duży aplauz publiczności na tegorocznym Festivalu Cubano? Reggaetonowy show YANELIS z FREDYCLANEM. Chcecie poczuć ten klimat w Łodzi?

 

Zapraszamy na energetyczne warsztaty z Yanelis, a już od września Yanelis będzie prowadziła dla Was regularne zajęcia w UDZ!

Grafik warsztatów:

11:00-12:00
Salsa Suelta
12:15-13:15
Reggaeton
13:30-14:30 Orishas
14:45-15:45 Afro

Salsa suelta - Zajęcia te uświadamiają wszystkim salseros jak ważny w tańcu jest basic i odpowiednia rytmika. Praca rąk i footworki z wykorzystaniem polirytmiki w salsie to z jednej strony świetna zabawa, a z drugiej ciężka techniczna praca nad rozłożeniem każdego kroczku na 8, 16 uderzeń... Będzie wszystko to za co kochamy salsowy rytm- zwolnienia i synkopy, z wstawkami rumby, afro, reggaetonu :)

Reggaeton - Kubański odpowiednik Hip-Hopu ;) Prawdziwy taniec ulicy, w którym liczą się emocje i ogromne serducho do tańca :) Idealny dla freestyle'owców! Przekonacie się, że Reggaeton to tak naprawdę wszystko co Wam w duszy gra, o ile jesteście to w stanie to zatańczyć w rytmie reggaetonowym czyli jak to mówią Kubańczycy 'un dos tres y chikitki tikitikitikitiki...' :D W tym tańcu minimalizm możecie odłożyć na półkę - rusza się absolutnie wszystko i to... w izolacjach:) Taniec mocny, zadziorny i totalnie energetyczny!

Orishas - Przygodę z Orishas warto zacząć od Eleggua! Z jednej strony bóstwo to uznawane jest za dziecko, które ze wszystkiego stroi sobie żarty, z drugiej należy do grupy wojowników Orishas. Eleggua otwiera i zamyka drogi, uznaje się, że dzięki niemu Ache wpływa do wszechświata. Jego kolory to czarny i czerwony. Na zajęciach poznacie historię związaną z tym bóstwem oraz nauczycie się tanecznej interpretacji Eleggua :)

Afro - Na tych zajęciach poznamy jeden z tradycyjnych tańców afrokubańskich - Conga! Taniec ten charakteryzuje synkopowany rytm i podkład muzyczny oparty na rytmie wybijanym przez bębny. Jest to taniec, który tańczy się w korowodach, głównie w okresie karnawału a wywodzi się od czarnoskórych niewolników przywożonych na Kubę statkami z Afryki. Ciekawostką jest to, że w początkach republiki kubańskiej był on narzędziem polityków w kampaniach wyborczych, którzy poprzez barwne pochody w rytmach afrykańskich - w rytmach ludu- chcieli skłonić masy do oddania głosu właśnie na nich ;) Tym razem bez żadnego kontekstu politycznego a w pełnym duchu integracji i z uśmiechem na twarzy ;) Zapraszamy do przyniesienia na te zajęcia lekkich kolorowych chust, wstążek... Zróbmy sobie karnawał w środku lata :)

 

YANELIS SALAZAR SERRANO

Poczucie rytmu i grację wyssała z mlekiem matki. Urodzona w Bayamo na kubie tańczy od 5 roku życia. Już jako dziecko związana była z różnymi ruchami artystycznymi prowincji Granma, Bayamo, z którymi uczestniczyła w wielu festiwalach i imprezach kulturalnych w całym kraju.

Do 2001 roku... łączyła sport z tańcem, lecz nabór do formacji "Duo Amor" przy Casa de la Musica w Granma ostatecznie przesądził o tym, że swe życie związała z tańcem. Jej kariera na Kubie nabrała rozpędu - liczne wygrane castingi do show, udział w festiwalach i nagraniach telewizyjnych, nagrody i wyróżnienia Narodowej Komisji zrzeszającej profesjonalnych tancerzy.

Miała przyjemność występować m.in. w kabarecie "El Mambu" jak i w rozmaitych spektaklach w Matanzas w regionie Varadero. W 2008 roku wygrała przesłuchania organizowane przez japońską spółkę promującą kulturę kubańską w różnych częściach globu. Dołączyła do zespołu "Baila Cuba" z którym występowała na Kubie, w Singapurze czy Malezji.

Eventy, festivale salsowe, występy dla ambasadorów.... Na scenie czuje się jak ryba w wodzie i swym wdziękiem oraz umiejętnościami oczarowuje publiczność, czego mieliśmy okazję doświadczyć podczas majowego Festivalu Cubano, na którym jej reggaetonowy show z FredyClanem wzbudził powszechny zachwyt. Uwielbia klimaty cubatonowe i z powodzeniem udowadnia, że reggaeton może być bardzo kobiecy ;) Na jej zajęciach skosztujecie prawdziwej Kuby – pozytywna energia, którą zaraża kursantów, gorące rytmy w takt, których prowadzi zajęcia i szczery uśmiech, który wynagradza ciężkie godziny treningów :)