Warsztaty Zouk - 16 listopada 2013


Jeśli jeszcze go nie próbowałeś, zobacz jak ten karaibski taniec potrafi wciągnąć! Już po kilku figurach poczujesz co to jest prawdziwe flow...

Jeśli już znasz Zouka, nauczysz się nowych, ciekawych kombinacji. Skupimy się na tzw. "prowadzalnych" figurach, które zatańczysz z każdą partnerką/ partnerem. Poprowadzimy zajęcia z muzykalności oraz, kluczowego w Zouku, partnerowania.

Nie trzeba się zapisywać w parach, robimy częste zmiany, ale liczebność damsko-męska powinna być podobna.

 

Zajęcia poprowadzą Mistrzowie Polski IDO 2013 Par Zouk Lambada - Monika Lelas i Michał Działowski.

Monika poznała Zouka w Hiszpanii i od razu wiedziała, że to jej ukochany taniec (spośród wielu, które do tej pory trenowała). Tam też poznała styl nauki "Cierra los ojos y siéntelo!" - "zamknij oczy i poczuj to", które to motto stara się przekazać polskim tancerzom.

Michał poznał Zouka już w Polsce, uczył się u Mistrzów Świata.

Oboje szkolą się u najlepszych zoukeiros: Pasty i Josta, Kadu i Larissa, Allison i Audrey, Carlos i Fernanda, i in.

Monika i Michał tworzą zgraną parę, zapewniają sympatyczną atmosferę na treningach i z przyjemnością dzielą się swoja pasją.

 

Kiedyś Monika zapytana dlaczego tak lubi Zouka:

"ZOUK?! Pytacie o ZOUKA?! Przecież to jakby nic innego wtedy nie istniało. Zamykam oczy i... let me flyyyyy!!!!! Uwielbiam muzykę. To połowa piękna tego tańca. Jej różnorodność. To jak zmieniać humory, jak sprzeczać się i przytulać ruchem. I te cudne zwolnienia i ostre akcenty! Floooow, ciach! ciach! YEAH!!!!!!! Płyniesz, płyniesz, odpływasz i nagle booom! Świat zawirował, w głowie się kręci, jestem centymetr nad ziemią...

I już wracam do partnera. Bezpieczna. Znów przytula tańcząc: "spokojnieee". Ale przygoda się nie skończyła. Do końca utworu może się wydarzyć jeszcze wiele niespodzianek :))))))))))"

 

GRAFIK WARSZTATÓW:

 

Grupa podstawowa:

12:00 - 13:00 - Wprowadzenie - figury podstawowe w Zouku

13:10 - 14:10 - Zouk Fundamentals + Partnerwork

 

Grupa open:

14:30 - 15:30 - Kombinacja

15:40 - 16:40 - Technika

16:50 - 17:50 - Kombinacja + Musicality

18:00 - 19:00 Zouk practice z Moniką Lelas i Michałem Działowskim