Unikatowe Warsztaty Salsy Kolumbijskiej (Salsy Caleñy), z Aleksandrem i Justyną, z El Pachanguero, w Łodzi. 25 stycznia 2014r.


25 stycznia 2014 – Unikatowe Warsztaty Salsy Kolumbijskiej, (czyli Salsy Caleñy) w Łodzi, które poprowadzi Aleksander Piecha El Pachanguero i Justyna Sobocińska.

Jeżeli jesteś prawdziwym Salsero, nie może zabraknąć Cię, na tych warsztatach.

Tańczysz już Salsę Liniową lub Casino? – Koniecznie powinieneś poznać też styl Kolumbijski.

Salsa Kolumbijska, Salsa Caleña - rodzaj Salsy, która powstała w mieście Cali niezależnie od innych stylów, lecz bazująca na tych samych rytmach. Na kroki i figury występujące w jej odmianie składają się min: Mambo, Cha cha cha, Pachanga, Boogaloo, Cumbia, Guaracha.

Mówi się, że w odróżnieniu od innych stylów Caleña jest: 'Dura en pies' - co oznacza, że większy nacisk kładzie się na pracę nóg i kreatywność tancerzy.

Footwork podzielić można na 'pasos' - ustalone kroki powstałe jako wytwór kultury tanecznej miasta Cali, oraz 'pasitos' - odpowiednik angielskiego shines, czyli indywidualne kroczki tancerzy, które w całej krasie, ukazują kunszt i precyzję.

W Kolumbii Salsę, a więc również wszystkie jej składniki, tańczy się na pierwsze uderzenie w takcie, tzw. 'na 1'. W praktyce jednak calenos tańczą do instrumentów i wokalu.

Typ prowadzenia obrotów bazuje na krokach podstawowych mambo. Są więc łatwe do prowadzenia i nawet partnerki słabo znające salsę, potrafią dobrze się przy nich bawić.

 

Ze względu na różnorodność ustawień pary, w porównaniu do innych stylów - styl caleño całkowicie inaczej wygląda na parkiecie. Dzięki temu, tak jak i w latach 70tych wprowadza świeżość w obecne trendy tańczenia.

 

Bogactwo kroków oraz sposób ich wykonania, a także miłość do muzyki sprawiły że miasto Cali oraz region Valle, są zwane 'Capital mundial de salsa', czyli światową stolicą Salsy. Po dziś dzień Caleños mają renomę najlepszych tancerzy w Ameryce Łacińskiej. Potwierdzają to tytuły Niekwestionowanych Mistrzów Salsy ( Undisputed Salsa Champions) jakie reprezentanci Kolumbii zdobywają w wielu turniejach (np.: WSF).

Styl ten jak i kultura Kolumbii przed długi czas miały problemy w przedostaniu się do świadomości amerykanów i Europejczyków, ze względu na problemy polityczne oraz narkotykowe.

Przez wiele osób jest on uważany za najtrudniejszy styl, przeznaczony dla zaawansowanych tancerzy. Sukcesywnie jednak zdobywa wielką popularność w Europie i na świecie. (źródło: www.pachanguero.pl)

Aleksander Piecha El Pachanguero

Aleksander, to propagator Stylu Kolumbijskiego w Polsce i znawca kolumbijskich pasos.

Dyplomowany instruktor tańca. Tańczy od dziecka. W swojej karierze tanecznej zgłębiał wiele stylów tanecznych, począwszy od polskich Tańców Narodowych, poprzez Tańce Ludowe innych narodów europejskich, Taniec Klasyczny, Jazz, czy też Show Dance.

Na przełomie 2003/2004 wyjechał na praktykę studencką do Cali w Kolumbii - Światowej stolicy Salsy i od tego momentu poświęcił się głównie temu nurtowi tanecznemu.

Salsy Kolumbijskiej uczył się w Akademii "EL MANICERO", jednej z najbardziej prestiżowych szkół tańca w Cali, gdzie przebywał przez 8 miesięcy.

Od 2004 r prowadzi swoją szkołę EL PACHANGUERO, jedną z pierwszych w Europie, w której nauczana jest Salsa Caleña – czyli kolumbijska odmiana Salsy. Jego umiejętności są doceniane przez samych Kolumbijczyków. Jest jednym z nielicznych salseros w Polsce, prezentującym na występach Salsę solo.

Zajęcia z Aleksandrem to mocna dawka energii i inspiracji. Długoletnie doświadczenie w nauczaniu różnych stylów Salsy skutkuje tym, iż nawet najtrudniejsze kroki lub figury stają się przyswajalne dla kursantów lub uczestników warsztatów i kongresów.

 

Justyna Sobocińska

Taniec zawsze odgrywał w jej życiu znaczącą rolę. Od dziecka doskonale odnajdywała się w każdej nowo poznanej dziedzinie tańca. Dosyć ważną i właściwie kluczową rolę odegrał Taniec Towarzyski, który stanowił dla Justyny wielką inspirację. Z upływem czasu, okazało się, że to właśnie rytmy latynoskie najbardziej ją przyciągają. W 2009 roku dołączyła do grupy tanecznej Los Pachangueros. W efekcie to nie taniec towarzyski, lecz właśnie Salsa Caleña stała się jej ogromną pasją.

Dobrze odnajduje się w Salsie Kubańskiej i Liniowej, ale właśnie Salsa Caleña, z jej niesamowita szybkością, dynamiką i akrobacjami sprawiły, że zakochała się bezpowrotnie w tym niezwykłym stylu salsy.

Justyna ceniona jest za ogromne zaangażowanie i profesjonalizm. Perfekcjonistka dbająca o szczegóły. To, że taniec sprawia jej przyjemność widać na parkiecie i na scenie.

 

Grafik:

11:00 – 11:30 SALSA KOLUMBIJSKA TEORIA – trochę ciekawostek, na na temat pochodzenia Salsy Kolumbijskiej.

11:30 – 12:30 SALSA KOLUMBIJSKA BASIC - Kroki podstawowe solo.

12:35 – 13:35 SALSA KOLUMBIJSKA PODSTAWY PROWADZENIA - Kroki i obroty.

13:40 – 14:40 PACHANGA

14:55 – 15:55 SALSA KOLUMBIJSKA - Partnerowanie.

16:00 – 17:00 SALSA KOLUMBIJSKA - Akrobacje i triki.

22:00 - Salsoteka w UDZ.

Cennik:

FULL PASS: (6 zajęć plus impreza):

do 31 grudnia – tylko 99 złotych!

po 31 grudnia – 130 złotych

POJEDYNCZE ZAJĘCIA - 30 złotych

 

Zapisy przyjmujemy:

- na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

- telefonicznie: 695 385 254 lub 535 202 422

- osobiście w recepcji szkoły (ul. Zachodnia 85, Łódź)

Należy podać: swoje imię, nazwisko, numer telefonu i adres mailowy, oraz dopisek: Warsztaty Salsy Kolumbijskiej.

 

Kiedy płacimy:

Rezerwacją miejsca na warsztatach, jest wpłata zaliczki w wysokości 30 zł - płatna do 31 grudnia 2013. Reszta płatna do 31 grudnia (69zł)  lub najpóźniej w dniu warsztatów (99zł).

Do 31 grudnia promocyjna cena – Full Pass, tylko 99 zł!

Po 31 grudnia – Full Pass - 129 zł

Decyduje kolejność wpłat. Liczba miejsc – 28

 

Gdzie płacimy:

W siedzibie Szkoły Tańca Urban Dance Zone: ul. Zachodnia 85, Łódź