5 stycznia - Odrobina Andaluzji w UDZ - Warsztaty Flamenco z Elizą Miścior


"Poprzez flamenco rozwijamy najgłębsze życiowe uczucia: miłość, rozczarowanie, tragedię. Dlatego może ta sztuka tak dociera do ludzi, jest głęboka i żywa. To nie kwestia mody, bo każda moda przemija"

Autor: Cristina Hoyos

Zapraszamy Was na niesamowite warsztaty Flamenco 5 stycznia 2014 r. z Elizą Miścior

Eliza Miścior

Tancerka flamenco, absolwentka i stypendystka Fundación de Arte Flamenco Cristina Heeren w Sewilli. Flamenco zajmuje się od 2007 roku, a ostatnie 2 lata spędziła szkoląc się na intensywnych całorocznych kursach praktycznych i teoretycznych w Sewilli pod okiem takich nauczycieli jak Milagros Menjíbar, Javier Barón, Belen Maya, Luisa Palicio, Concha Jareño, Antonio Molina ‘El Choro’, Andres Peña, Pilar Ogalla, Ramón Martinez czy Pedro Sierra, La Divi, Pepa Sanchez oraz Marta Carrasco.

Od maja 2013 regularnie występuje na scenach w La Caja Negra i La Sala Garufa w Sewilli. We wrześniu tego roku w duecie z tancerzem Diaa Eddin zaprezentowała się podczas Nocy Kultury w Norrköping (Szwecja) z ich autorskim spektaklem El Armario.

"Mogę nie być obiektywna, bo z Elizą łączy mnie wiele wspólnie spędzonych nie tylko na flamenco chwil, ale niewiele znam tancerek, które porwałyby tak wiele serc. Każdy kto widział ją w tańcu nie miał wątpliwości – jeśli istniej ktoś taki jak ‘gitana polaca’ i jeśli na polskiej ziemi można urodzić się flamenco – to kimś takim z cała pewnością jest Eliza. O tym, że jest wcieleniem duende wiedzieli wszyscy od jej pierwszych zajęć, nic dziwnego, że zauważono to i w Fundacji, przyznając jej stypendium. Eliza ujmuje też charakterem (i temperamentem) a także anielską cierpliwością do tłumaczenia wszystkich rytmicznych niuansów i technicznych zagwostek, o czym miałam okazję przekonać się ćwicząc z nią po wspólnych zajęciach czy warsztatach. Stąd – z całego serca gorąco polecam wszystkim i sama nie mogę się już doczekać" - Agnieszka Przybyszewska

 

Zajęcia odbędą się w niedzielę w godzinach 15:15 – 18:15