Jak tańczą Boginie? Warsztaty z Anią Zając, 09.03.2014


Chcesz poczuć się jak prawdziwa Bogini? Wyjątkowe Warsztaty dla Kobiet, na Dzień Kobiet.

Zapraszamy na 3h warsztatów z afro-kubańskich tańców dla Orishas. W programie spotkanie z Ochun, Yemaya i Oya!

Wtajemniczeni wiedzą, o co chodzi i pewnie zachęcać ich nie trzeba, a dla niewtajemniczonych, garść informacji:

W kulturze afro kubańskiej wywodzącej się z plemienia Yoruba współistnieją trzy główne boginie – Yemaya, Ochun i Oya. Każda jest patronką różnych aspektów kobiecości i innych elementów natury. Są ze sobą na wiele sposobów powiązane jako matki, córki, przyjaciółki i rywalki. Każda z nich ma swoje własne historie, swoją muzykę i swój sposób wyrazu w ruchu. Każda z nich jest piękna ze swoim bogactwem osobowością, historią i ruchem. Każda nich tańczy inaczej. Bogactwo osobowości, charakterów, nastrojów i emocji, wyrażają w tańcu. Zapraszamy na przygodę z tańcem bogiń:

Yemaya – matka wszechświata, patronka mórz i oceanów,
Ochun – bogini kobiecości, seksualności i bogactwa, pani wód słodkich,
Oya – bogini wojowniczka, silna, gniewna, nieustępliwa, pani wiatrów i cmentarzy.

W warstwie TANECZNEJ poznamy kroki, gesty, rytmy i melodie. Poznamy korzenie kultury, z której powstała salsa kubańska. Ta ewolucja chwilę trwała, zanim powstało casino, ale niemniej jednak we współczesnej muzyce kubańskiej można odnaleźć bogactwo odniesień kulturowych. Odzwierciedlają się one w tańcu. Wzbogacając swój taniec o smaczki tradycji radość z tańca jest jeszcze większa.

Ale poza warstwą taneczną jest jeszcze jedna warstwa: INTERPRETACYJNA.
Zatańczyć boginie, to znaczy odnaleźć w samej sobie kawałek boskości. Poznać najbardziej charakterystyczne elementy ich osobowości i odnaleźć je w samej sobie. To pomaga poznać siebie głębiej.

Weźcie ze sobą długie spódnice lub duże chusty do zawiązania na biodrach!
Warsztaty są na poziomie podstawowym, wprowadzającym.

Warsztaty prowadzi pasjonatka tańców afro - kubańskich Ania Zając.


Ania tańczy od zawsze. W swojej tanecznej biografii oprócz salsy, rumby i reggeatonu ma wiele innych technik: taniec towarzyski (ponad 12 lat), współczesny (5 lat), a także flamenco i tango argentyńskie. Tańczyła turniejowo walcząc o podium w finałach mistrzostw Polski i na scenie w spektaklach Teatru Tańca GRUPAboso (obecnie Krakowski Teatr Tańca).

Największą radość i energię odnalazła w kubańskiej salsie. Zdobyła II miejsce w konkursie Primavera Salsa Open 2009 w kategorii Salsa Show Dance wraz z Azucar Roja. 

Pasjonuje się tańcami afro-kubańskimi (rumba, son, cha-cha-cha) oraz folklorem afro-kubańskim (yoruba, arara) bo jest w nich wiele spontaniczności, naturalności i radości. 

Swoje umiejętności nieustannie doskonali na wielu międzynarodowych warsztatach i lekcjach indywidualnych m. in. u takich nauczycieli jak: Sergio Larrinaga (Maestro Coreografo de Conjunto Folklorico Nacional de Cuba), Leydy Martinez, Greechen Mendez, Yeni Molinet, Yura i Santiago, Jorge Camaguey, Yoannis Tamayo, Yanet Fuentes, Yanek Revilla, Yunaissy Farray, Alberto Valdes, Julio Manguero, Kirenia Kantin, oraz… na ulicach kubańskich miast.

Jej ostatni duży projekt to 45min spektakl „La Culpa” wykorzystujący techniki afro-kubańskie, który stworzyła wraz ze swoim zespołem Ahí namá. Ahí namá oznacza w kubańskim slangu, to, co najlepsze. 

Grafik:

12:00 - 13:00 Yemaya
13:15 - 14:15 Ochun
14:30 - 15:30 Oya

Cennik:

FULL PASS: (3 zajęcia) – 60 zł(!)
Pojedyncze zajęcia - 30 zł

Zapisy przyjmujemy:

- na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
- telefonicznie: 695 385 254 lub 535 202 422
- osobiście w recepcji szkoły (ul. Zachodnia 85, Łódź)
Należy podać: swoje imię, nazwisko, numer telefonu i adres mailowy, oraz dopisek: Warsztaty Jak tańczą Boginie.


Kiedy płacimy:

Rezerwacją miejsca na warsztatach jest wpłata całej kwoty – płatna do 2 marca 2014 r.
Płacimy w recepcji Szkoły Tańca Urban Dance Zone, ul. Zachodnia 85, Łódź

 

Formularz zapisu:

Należy podać: swoje imię, nazwisko, numer telefonu i adres mailowy, oraz dopisek: Warsztaty Jak tańczą Boginie.

Zapisz się na zajęcia

Weryfikacja: Przepisz kod z obrazka

Imie i nazwisko*
E-mail*
Telefon*
Wybrane zajecia*
Data i Dzien tygodnia*
Godzina*
Dodatkowe informacje

Pola oznaczone * są wymagane
Dokonując zapisu on-line wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez Szkołę Tańca UDZ

Tooltip