Dancers 4 Kids - Impreza przedfestiwalowa 7 luty 2015r.


Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was do tanecznego świata owianego tajemnicą... ;)

Noc ta będzie pełna wrażeń, ponieważ pojawią się na niej nasi goście Martyna Spyra i Eryk Januszyk, ale to nie wszystko!.


Dodatkowo Zakryte Zapusty to impreza promująca Festiwal Dancers 4 Kids! A cały dochód zostanie przeznaczony na wsparcie inicjatywy Festiwalu oraz Fundację Z Miłości Do Dzieci.
W zeszłym roku przekazaliśmy 800 zł. Mamy nadzieję, że w tym roku uda się zebrać jeszcze więcej :)

Ale Zakryte Zapusty to także bal maskowy.

Tego wieczoru potrzebna więc będzie Wam maska, która zagwarantuje odrobinę anonimowości.

Wśród wszystkich uczestników wybierzemy właściciela najciekawszej maski, który otrzyma od nas nagrodę niespodziankę :) 

Co o zapustach mówi Wikipedia?

Zapusty, to czas zabaw i tańców. W tym czasie często spożywa się też duże ilości alkoholu. Panny wystrojone w piękne suknie brały udział w balach, by znaleźć mężów. Okres ten kończy się w ostatki. Dawniej w zapusty jedzono dużo tłustych dań, bardzo popularne były placki ziemniaczane. Jedzono wiele, jakby chciano zaspokoić głód przed zbliżającym się postem. Ludzie bardzo biedni starali się w tym dniu zjeść choć trochę mięsa wierząc w to, że kto w zapusty nie je mięsa, tego komary przez lato zjedzą. W tym czasie smażono też pączki, faworki i bliny. Taniec, zabawa, śpiewy, to nieodzowne elementy zapustów. Do dzisiaj zachował się tu zwyczaj chodzenia w zapusty przebierańców. Spotkać można wśród nich postacie z kolędowania, niedźwiedzia, konia, bociana, cygana, czy żandarma. Bawią się zarówno starzy jak i młodzi. Ludzie bawią się szalenie, ale wraz z wybiciem północy kończy się zabawa i rozpoczyna się czas wielkiego postu.O odpowiednią oprawę muzyczną dbać będzie:
Michał Andryszczak vel Dj. Misiek
Przemek Miniatorski vel. Dj Przemo

Wstęp: 10 zł

Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na organizację Festiwalu Dancers 4 Kids.


Start: 21:00