SALSA SOLO
Salsa jest popularnym na całym świecie tańcem latynoamerykańskim o pochodzeniu karaibskim. Można ją tańczyć zarówno w parze, jak i solo. Salsa czerpie z wielu różnych stylów i w rozmaitych miejscach rozwijała się pod różnymi wpływami. Słowo "salsa" oznacza po hiszpańsku sos lub smak.

 

Kurs przeznaczony specjalnie dla Pań, które chcą rozwijać się tanecznie bez partnera, lub pragną uzupełnić swoją wiedzę taneczną, o charakterystyczny damski styling.


Zajęcia rozwiną naszą świadomość ciała, wyzwolą pozytywne emocje i dobrą energię.


Skupimy się na tym, jak solo można potańczyć do porywających gorących rytmów.


Zaczniemy od kroków podstawowych, następnie będziemy poznawać coraz ciekawsze i bardziej skomplikowane kroki, solowe figury (złożone w krótkie choreografie, po to by przyjemniej się uczyć i łatwiej je zapamiętać) oraz uczyć się stylingu. Poznacie także technikę spinów, wykończenia pracy rąk i nóg oraz wiele tanecznych ozdobników, które podkreślą kobiecość w tańcu.


Zajęcia zawsze rozpoczniemy krótką rozgrzewką. Zwrócimy uwagę na rozciągnięcie mięśni i ścięgien oraz nauczymy prostych izolacji mięśni, które potrzebne są do tego, aby taniec wyglądał pięknie.


Na zajęciach Salsy Solo uczymy:

  • podstawowych kroków Salsy
  • rytmiki salsy (różne style)
  • interpretacji muzyki salsowej
  • izolacji i świadomości ciała (pracy klatki piersiowej, bioder, rąk)
  • kobiecości i gracji w ruchu
  • Footworków – czyli kombinacji kroków i figur

Nie ma ograniczeń wiekowych.


Salsa solo to znakomity sposób na rozwijanie własnych umiejętności tanecznych, a także na poprawę kondycji i utrzymanie linii. Zrób coś dla siebie - odkryj swoją kobiecość na nowo i daj ponieść się gorącym latynoskim rytmom!

 

Opinie o zajęciach:

Kasia: "(..) Jestem pewna, że ta forma aktywności pozwoli mi na odstresowanie się po całym tygodniu pracy."

Karolina: "Moim zdaniem zajęcia są prowadzone w bardzo interesujący sposób. Każdy z instruktorów jest charakterystyczny, dzieki czemu zajęcia są ciekawe. Bardzo podoba mi się to jak są one prowadzone. Na zajęciach jest świetna atmosfera, instruktorzy mają podejście do swoich uczniów :P.
Byłam na salsie solo (..)"

 

INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE:

Poziomy: Podstawowy, Średni i Zaawansowany. Jeden poziom to 3 miesiące nauki

Taniec: solo

Wymagane umiejętności: można rozpocząć bez znajomości jakiegokolwiek tańca. Bez ograniczeń wiekowych!

Czego i jak szybko się nauczysz: już po pierwszych zajęciach będziesz potrafiła kręcić biodrami jaki nigdy wcześniej! Salsa jest bardzo szybko przyswajana i po jednym kursie (4 tygodnie) zatańczysz do większości gorących utworów.

Gdzie wykorzystasz ten taniec: w każdym klubie z muzyką latynoską czy też pop. Bardzo szybko docenisz uniwersalność salsy.

 

GRAFIK:

wtorek
17:00-18:00 SALSA SOLO
Kacper Grubin
PoczątkującyDołącz
nr zaj.4/12
 
środa
19:30-20:30 SALSA SOLO  Formacja.
Kamelia Vasilieva
ŚredniKurs trwa
 
czwartek
17:00-18:00 SALSA SOLO
Aga Kostecka
ŚredniDołącz
nr zaj.4/12
18:15-19:15 SALSA SOLO
Kamelia Vasilieva
PoczątkującyDołącz
nr zaj.4/12